Jeszcze w zeszłym roku zapowiedziano, że w roku 2020 japońska firma Sony ma zamiar pokazać graczom swoją świeżą produkcję - PlayStation 5. W tej chwili na rynku dalej ceniona okazuje się ostatnia konsola i nie wygląda na to, aby zainteresowanie nią miało się zmniejszać. Jednak Sony zdecydowało się na zaprojektowanie konsoli najnowszej generacji, przez co gracze niecierpliwie czekają.

Świeże technologie w PlayStation5

Firma Sony kilka razy już udowadniała, że jest pionierem na rynku oraz umie zaskakiwać graczy. PlayStation 4 postawiła bardzo wysoką poprzeczkę dla konkurentów - wszystko przez totalnie nową jakość, której do tej pory nie przedstawiła żadna inna firma. Graficzne efekty, wysoce wyczulone kontrolery, gry nowszej generacji - klienci bez wątpienia byli w stanie docenić tego typu wszystkie detale i dzięki temu na chwilę obecną PlayStation 4 okazuje się być najszybciej sprzedającą się konsolą do gier w historii.

Jednak na początku ukazały się różne kłopoty - Japończycy próbowali podnieść wszystkie granice technologiczne (co rzeczywiście im wyszło), aczkolwiek wypuszczenie oraz wcześniejsze pokazy konsoli PS4 zrodziły różne odczucia. Konsumentom, przyzwyczajonym do innowacyjnej konsoli PS3, nie w stu procentach odpowiadały chociażby kontrolery, które na pierwszy rzut oka wyglądały na dosyć niewygodne. Na końcu pady mają nieco zmieniony kształt, lecz problemem został pierwotny wypust PS4. PS4 przegrzewała się, sprzęt potrafił też sam wyłączać się.

Jednakże po pewnym czasie oraz aktualizacjach wdrażanych na bieżąco, wyszło na jaw, iż jednak Sony idzie w pożądanym kierunku, a wytworzona konsola przybiera miano bestsellerowej. Oczywiście nie okazałoby się to możliwe, gdyby nie gry, które sporo klientów niezwykle ciepło wspomina.

A czy PS5 się okaże analogicznym przypadkiem?

Prawdopodobnie niejeden gracz czy amator technologicznych nowinek z niecierpliwością oczekuje na ukazanie się najświeższej konsoli. Marka Sony powiedziała, że gry poznane na PS4 będą działały na nowszej konsoli (mimo wszystko nie będzie to działało na odwrót, co wielu graczom się nie spodobało). Pojawiają się w tej chwili pierwsze głosy o problemach z zamówieniami przedpremierowymi - mówi się, że Sony nie może się wyrobić z produkowaniem, choć nie wiadomo, czy nie są to tylko fałszywe pomówienia. W necie pojawiają się kolejne wieści też o tym, że konsola PlayStation5 ma podobno kłopoty z rozdzielczością 4k. Mimo wszystko i w tym przypadku nie jest pewne, jaka będzie rzeczywistość. Detali dowiemy się podczas premiery, tj. 19 listopada 2020 roku.

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz