Nie da się ukryć, że na przestrzeni ostatnich lat formuła organizowania spotkania o Superpuchar Hiszpanii uległa sporej zmianie. Pewnego rodzaju zawód czuć mogą fani piłkarscy z Hiszpanii, gdyż mecze o ten puchar przeniesiono do Arabii Saudyjskiej. W tym momencie w rozgrywkach o to trofeum bój toczą cztery zespoły, a wygrani par 1/2 finału będą ze sobą rywalizować w finałowym starciu. W tym sezonie w finałowym pojedynku na przeciw siebie stanęły ekipy Barcy i Realu Madryt. Piłkarscy sympatycy z całego świata mogli być więc zachwyceni, ponieważ to oznaczało pierwsze Gran Derbi w starciu o Superpuchar Hiszpanii od lat. Warto tutaj zaznaczyć, iż w pierwszym zespole ekipy Barcelony gra kapitan narodowej drużyny Polski, a więc Robert Lewandowski.

Tak więc nasz zawodnik stanął przed szansą na zdobycie pierwszego pucharu w barwach Barcelony. Sporo ekspertów futbolowych przed tym meczem zaznaczało, że zdecydowanym faworytem do zwycięstwa jest Real Madryt. Triumfator zeszłorocznej edycji Champions League a także obecny mistrz Hiszpanii to prawdziwa maszyna do wygrywania spotkań finałowych, dlatego każdy inny wynik niż ich zwycięstwo byłby ogromnym zaskoczeniem. Od rozpoczęcia finałowego pojedynku ogromną przewagę miała drużyna FC Barcelony. Gracze świetnie czytali się na murawie i bez większego problemu konstruowali następne ataki w okolicach szesnastki oponenta. W pojedynku finałowym pierwsza bramka została strzelona przez graczy Barcelony, a jej strzelcem okazał się Gavi, który sfinalizował fantastyczne podanie od Lewandowskiego. Do siatki przed zakończeniem pierwszej połowy trafił kapitan polskiego zespołu, któremu wybitnym podaniem odwdzięczył się Gavi. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem dwa do zera dla FC Barcelony, a zawodnicy Realu z Madrytu wyglądali strasznie na tle przeciwnika. Obraz meczu w drugiej części nie uległ zmianie, a dwadzieścia minut przed zakończeniem Barcelona strzeliła trzecią bramkę. Real Madryt strzelił honorową bramkę w doliczonym czasie gry, a zdobywcą był Karim Benzema. W rozrachunku końcowym spotkanie skończyło się rezultatem 3:1 dla Barcy, która tym sposobem zdobyła Superpuchar Hiszpanii.