Niedawno, bo 7.03 o 20:00 zaistniał wywiad słynnej prezenterki telewizyjnej Oprah Winfrey z księciem Harrym i księżną Meghan Markle. O rozmowie tej stało się niebywale głośno i wciąż jest to jeden z głównych tematów pośród rozmaitych mediów. Po wyrzeczeniu się pary z rodziny królewskiej oraz przeprowadzce do USA był to pierwszy wzajemny wywiad księcia Harry'ego i Meghan. W trakcie telewizyjnej rozmowy z Winfrey para wgłębiła nas w szczegóły swych decyzji oraz przedstawiła swoją wersję wydarzeń z życia na królewskim dworze. Podczas rozmowy pojawiły się oskarżenia rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Na dodatek, według zamieszczonego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym konflikcie w królewskiej rodzinie są raczej po stronie królowej Elżbiety jak i pozostałych członków rodziny niż Harry'ego i Meghan. Mimo to nie da się zaprzeczyć, że poparcie jest nadzwyczaj zróżnicowane, zależnie od wieku oraz upodobań politycznych. Brytyjskie media informują, że jeśli Harry i Meghan zechcieliby w niedalekiej przyszłości powrócić do królewskiej rodziny, to tym właśnie wywiadem skreślili nieodwracalnie swoją możliwość. Poza wspomnianymi wcześniej kwestiami królewska para poruszyła również motyw myśli samobójczych Meghan i tego, że książe nie zaobserwował wcześniej tego, że jest on "uwięziony", jak sam podkreślił.

Przedstawiciele kanału w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, zajmujący się generowaniem poszczególnych informacji Archie Manners i Josh Pieters, namówili czwórkę znawców omawiających w mediach kwestie rodziny królewskiej na omówienie wywiadu dwa dni przed publikacją. Profesjonaliści, w tym miniony sekretarz prasowy brytyjskiej królowej, przeanalizowali całą rozmowę, zarzucając przy tym Oprah Winfrey brak obiektywnego podejścia a z kolei Meghan stosowanie ostrego a także bezkompromisowego języka. Wywiad Winfrey z księciem Harrym i Meghan pokazany został w wieczornym TVN24. Wówczas wywiad ten obserwowało średnio szacunkowo 1mln widzów. Stacja telewizyjna stała się wtedy wiceliderem na rynku, wyprzedzając tym samym Polsat i TVN.

Jednocześnie mówi się, że wywiad ten jedynie potwierdził informacje dotyczące Winfrey jako dziennikarki, która potrafi wykrzesać ze swojego rozmówcy wszystko w najdrobniejszych szczegółach. Zważywszy na emocjonujące informacje pary książęcej media piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednak Oprah przyczyniała się do tego już niejednokrotnie. Bez wątpliwości należy stwierdzić, że fakt ten będzie w ciągu zbliżających się tygodni zapewne często omawiany.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz